
Ceiling Fan
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Relaxo
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Blade Span | 1200 mm |
| Motor Type | AC |
| Power Consumption | 75W |
| Speed Settings | 3 |
| Sweep Diameter | 120 cm |
| Usage | Residential cooling, indoor air circulation |
| Safety Standards | BIS |
| Features | Air circulation, Energy efficient, Quiet operation, Easy installation, Durable design |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RELAXO HOME APPLIANCES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from RELAXO HOME APPLIANCES PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1997
GST NO
07AABCR5180Q2ZT
Certification
ISO 9001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AABCR5180Q2ZT
Delhi, Delhi
DIRECTOR
Mr. Naresh Sehgal
Address
Office No-A/8, Mangolpuri Industrial Area, Phase II, Delhi, Delhi, 110034, India
ceiling fans in Delhi
Report incorrect details

































