
Ceiling Fan
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Ceiling Fan |
| Dominant Color | Brown |
| Blade Span | 1200-1500 mm |
| Motor Power | 50-75 W |
| Speed Settings | 3-5 |
| Material | Metal/Wood |
| Weight | 5-8 kg |
| Usage | Residential/commercial cooling |
| Safety Standards | UL/CE |
| Features | Air circulation, Cooling comfort, Energy efficient, Quiet operation, Easy install |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
18
Establishment
1980
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Foreign Trade Manager
Mr. Nikhil Kr. Dhall
Address
25/3c, Gali No 10, Anand parvat, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details


































