
Ceiling Fan - Color: Silver
Price: 5500.00 INR / Piece
(5500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Plastic |
| Dimensions | 1200mm Sweep |
| Weight | 5kg |
| Power | 75W |
| Speeds | 3 |
| Sweep | 120cm |
| Warranty | 2 years |
| Features | Elegant Design, Quiet Operation, Energy Efficient, Easy Installation, Durable Blades, Modern Style, Premium Quality |
| Color | silver |
| Type | Air Cooling Fan |
| Installation Type | Ceiling |
| Power Source | Electrical |
| Voltage | 110 Volt (v) |
| Speed Mode | 500 RPM |
| No. Of Blades | 3 |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA), Cash Against Delivery (CAD) |
| Supply Ability | 50 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | As an Industrial standard |
| Main Domestic Market | All India |
| Color | silver |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Brand Name | Jaya Sales |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 5500.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Innovative Design
Premium Quality
Modern Aesthetics
Seamless Installation
Durable Material
Lightweight Build
Acoustic Insulation
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jaya Sales has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from Jaya Sales at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Narayan Patidar
Address
No. A/69, New Siyaganj, Malgodam Road, Indore, Madhya Pradesh, 452007, India
ceiling fans in Indore
Report incorrect details
































