
Ceiling Fan - Energy Efficient Design, Low Maintenance & Superior Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Brown |
| Material | Metal |
| Blade Length | 400mm |
| Speed Settings | 3 |
| Power Consumption | 75W |
| Weight | 3kg |
| Usage | Home cooling, indoor air circulation |
| Features | Cooling, Airflow, Energy efficient, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHYAM AGENCY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from SHYAM AGENCY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
1985
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Junagadh, Gujarat
Marketing Manager
Mr Singh
Address
M G ROAD, AZAD CHOWK OPPOSITE MUNICIPAL CORPORATION, Junagadh, Gujarat, 362001, India
ceiling fans in Junagadh
Report incorrect details










































