
Ceiling Fan - Precision-engineered Design, Aesthetically Crafted For Higher Performance And Durability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Ceiling Fan |
| Color | White |
| Blade Material | Metal |
| Number of Blades | Three |
| Sweep Diameter | 120cm |
| Motor Power | 75W |
| Voltage | 230V |
| Usage | Residential cooling, improves air circulation in rooms and offices |
| Features | Air circulation, Energy efficient, Quiet operation, Easy install, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Victor Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from Victor Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
70
Establishment
1987
GST NO
07AAEPA7658L1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAEPA7658L1ZG
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Arun Aggarwal
Address
No. 129, Kamla Market, New Delhi, Delhi, 110002, India
Report incorrect details








































