
Cctv Surveillance Camera By Zenon Systems Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3 CMOS |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| Min Illumination | 0.1 Lux |
| Power | 12V DC |
| Material | Plastic Housing |
| Usage | Residential, commercial, industrial security |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Remote Viewing, Easy Installation, Durable Design, Weatherproof, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ZENON SYSTEMS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from ZENON SYSTEMS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Director
Mr. Sunil B Khotlande
Address
12, 1st floor, Audi Arcade, Laketown, Bibwevadi, Pune, Maharashtra, 411037, India
surveillance camera in Pune
Report incorrect details










































