
Cctv Surveillance Camera - Premium Quality Raw Materials | Defect-resistant, Cost-effective, High-performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Material | Metal/Plastic |
| Dimensions | 100x70x50mm |
| Usage | Security surveillance indoor/outdoor |
| Features | High Resolution, Night Vision, Remote Viewing, Weatherproof, Easy Installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Astrons Infotech Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Astrons Infotech Private Limited at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider
Employee Count
25
Establishment
1999
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Director
Mr. Navin Mehra
Address
Plot No-C15, Ground Floor, Hilton Tower, Sher E Punjab, Andheri East, Mumbai, Maharashtra, 400044, India
cctv video camera in Mumbai
Report incorrect details






































