
Cctv Security Cameras - Premium Grade Raw Materials | Long Service Life, High Performance, Trusted Vendor Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR LEDs | 36 |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100mm dia |
| Weight | 500g |
| IP Rating | 66 |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Security surveillance, property monitoring, and remote access |
| Features | High Resolution, Night Vision, Easy Installation, Remote Viewing, Durable Design, Weatherproof, Affordable Price |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Domestic Market | Uttar Pradesh |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Europa Technosoft Pvt Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Europa Technosoft Pvt Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AADCE1095P1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AADCE1095P1Z5
Noida, Uttar Pradesh
Name
Urosec Support
Address
C-67, Gautam Budh Nagar, Near Police Chowki, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
cctv security camera in Noida
Report incorrect details


































