
Cctv Security Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision | IR LEDs |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Security surveillance of buildings, parking lots, and perimeters. |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Weight | 2kg |
| Dimensions | 150 x 100 x 80mm |
| Standards | IP66 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Remote Viewing, Easy Installation, Durable Design, Weatherproof |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sarajha Technology Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Sarajha Technology Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Satish Verma
Address
Mz.25 - Ansal Fortune Arcade, K Block, Pocket E, Sector 18, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
cctv security camera in Noida
Report incorrect details






































