
Cctv Dome Camera - Waterproof, Compact Design | High Accuracy, Superior Image Resolution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance in offices, banks, institutes, railway sectors and multinational companies |
| Features | High accuracy, Compact design, Waterproof, Clear image, Wide usage |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia, Middle East |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Salient Features:-
High accuracy
Compact design
Water proof
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mahira Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Mahira Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr Khan
Address
Plot No. 69, R T Nagar, Near Bus Stop, Bengaluru, Karnataka, 560032, India
cctv dome camera in Bengaluru
Report incorrect details

































