
Cctv Dome Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Luxa Control Systems
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 30m |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Surveillance in offices, banks, institutes, railway sectors and multinational companies |
| Features | High resolution, Compact design, Waterproof, Clear image, Wide usage |
| Main Domestic Market | South India |
Company Details
Business Type
Service Provider
Employee Count
15
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Director
Dr. Prashanth Bhat
Address
No.459, 8th Cross Bhuvaneshwari Nagar, Hebbala, Dasarahalli, Bengaluru, Karnataka, 560024, India
cctv dome camera in Bengaluru
Report incorrect details
































