
Dome Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Sreesha
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Gray |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Housing Material | Metal |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance, indoor/outdoor monitoring, and remote viewing applications |
| Features | Wide Angle, High Resolution, Weatherproof, Easy Installation, Remote Viewing, Night Vision, Durable Housing |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Girishan
Address
Sri Manjunatha Mansion, 3rd Floor, Door No. 2, Next to Ramdev Sagar Hotel, above Canara Bank, Old Madras Road, K.R. Puram, Bengaluru, Karnataka, 560036, India
cctv dome camera in Bengaluru
Report incorrect details
































