
Cctv Dome Camera - Weatherproof Infrared Design | Excellent Zoom, Long Service Life, Easy To Set Up
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| IR LEDs | 24 |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Indoor/outdoor security surveillance |
| Weight | 500g |
| Lens | 3.6mm |
| Features | Infrared vision, Weatherproof, Easy setup, Long life, Excellent zoom |
Product Overview
Key Features
Features:
Excellent zoom
Long service life
Easy to set up
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Bis Security Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Bis Security Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Suraj Bhatia
Address
No. 1, D/72, NIT, Faridabad, Haryana, 121001, India
ir bullet camera in Faridabad
Report incorrect details



































