
Ceiling Metal Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Material | Metal |
| Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Viewing Angle | 120° |
| Power | 12V DC |
| Usage | Indoor security surveillance in ceiling applications |
| Dimensions | 100mm Dia |
| Weight | 0.5 kg |
| Housing Material | Aluminum |
| Features | High Resolution, Easy Install, Durable Design, Wide Angle, Discreet, Metal casing |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Eyes Of Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Eyes Of Solution at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2008
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AWBPS1338J1ZJ
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AWBPS1338J1ZJ
Ahmedabad, Gujarat
Partner
Mr. Jimmy Shah
Address
C 9-10 Monalisa Complex, Shahibaug, Ahmedabad, Gujarat, 380004, India
dome cameras in Ahmedabad
Report incorrect details








































