
Ir Dome Camera - High Resolution, Aesthetically Designed, Durable Life | Expertly Engineering For Optimal Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| IR LEDs | 36 |
| IR Range | 30m |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100 x 100mm |
| Power | 12V |
| Usage | Surveillance, security monitoring, and remote access applications |
| Features | Night vision, Wide angle, High resolution, Durable design, Easy installation, Remote viewing, Weatherproof, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Unisun Technopark Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Unisun Technopark Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
11
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AABCU4763E1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AABCU4763E1ZD
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Pradeep Sehwag
Address
46B, 1ST FLOOR, FP-BLOCK, NEAR TV TOWER, PITAMPURA, Delhi, Delhi, 110034, India
infrared dome camera in Delhi
Report incorrect details








































