
Cctv Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Housing Material | Aluminum |
| Dimensions | 100 x 70 x 50 mm |
| Sensor Type | CMOS |
| Resolution | 720p |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Outdoor surveillance, security monitoring, perimeter protection |
| Features | Infrared Vision, Night Vision, Easy Install, Low Cost, Reliable Security |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, OCEAN SEVEN BUILDTECH PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from OCEAN SEVEN BUILDTECH PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Director
Mrs. Sunita Suraj
Address
No. 505-506, Tower B-4, Spaze I-Tech Park, Sohna Road, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details









































