
Cctv Cameras - High-resolution | Supreme Quality Materials, Innovative Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision | IR |
| Power | 12V DC |
| Usage | Indoor/outdoor security monitoring; surveillance of premises, assets and people. |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100mm |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, High Performance, Secure Surveillance, Reliable Monitoring, Cost Effective |
| Payment Terms | Paypal, Others, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vee Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Vee Technologies at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Manager
Mr Venumadhav
Address
44, Chennai One IT Park SEZ, Tower 3, Special Module, Pallavaram To Thoraipakkam 200 Feet Road, Thoraipakkam, Chennai, Tamil Nadu, 600097, India
cctv video camera in Chennai
Report incorrect details

























