
Cctv Cameras By Mas Energies & Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance, monitoring various locations like homes, offices, or businesses. |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Dimensions | 100 x 100 mm |
| Weight | 500g |
| Features | High Resolution, Remote Viewing, Wide Angle, Night Vision, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mas Energies & Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Mas Energies & Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Sachin Shrivastava
Address
221, Manas Bhawan Main, RNT Marg, Indore, Madhya Pradesh, 452016, India
cctv camera in Indore
Report incorrect details







































