
Cctv Cameras - High-resolution Color, Wide Dynamic Range , Day/night Capabilities For Indoor/outdoor Protection
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor type | CMOS |
| Lens type | Variable |
| IR range | 30m |
| Housing material | Aluminum |
| Power supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance in various locations like parking lots, retail stores, schools, and banks. |
| Operating temperature | -20°C to +50°C |
| IP rating | IP66 |
| Features | High resolution, Wide dynamic range, Day/night vision, Easy installation, Indoor/outdoor use, Versatile applications |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DVS System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from DVS System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Vikas Sharma
Address
Plot No 7, Choudhary Harchanda Market, Karawal Nagar, Near Dtc Bus Depot, Delhi, Delhi, 110094, India
cctv video camera in Delhi
Report incorrect details
































