
Cctv Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | IR LEDs |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance in various locations, including homes, businesses, and public spaces. Suitable for indoor and outdoor applications. |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| Protection Rating | IP66 |
| Features | High resolution, Robust design, Reliable security, Clear images, Easy installation, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Pixel Plus Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Pixel Plus Technologies at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr. Nikunj Jadav
Address
No. 12, Mira Society, Chani Jakatnaka, Chani Road, Near Parimal Plaza, Fateganj, Vadodara, Gujarat, 390002, India
cctv camera in Vadodara
Report incorrect details



































