
Cctv Cameras By Hi-tech
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Security surveillance, monitoring commercial premises, and home security. |
| Operating Temp | -10°C to 50°C |
| Dimensions | 150 x 100 x 80 mm |
| Weight | 500g |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Easy Install, Remote View, Durable Build, Weatherproof, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HI-TECH has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Personal Safety Equipment from HI-TECH at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
AD. HEAD
Mr. Abbas
Address
PLOT NO-83, RAM PRASAD BUILDING, L.T. ROAD NO- 5, GOREGAON (WEST), NEXT TO GURUDWARA, Mumbai, Maharashtra, 400062, India
cctv camera in Mumbai
Report incorrect details































