
Cctv Security Cameras - High Quality Raw Material, Ideal For Offices And Commercial Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Lens Type | Fixed |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Image Sensor | CMOS |
| Usage | Surveillance offices, malls, hotels and other commercial and industrial places |
| Dimensions | 10x8x5 cm |
| IR Distance | 20m |
| Features | High resolution, Wide angle, Night vision, Easy install, Durable design, Remote viewing, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ghanshyam Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Personal Safety Equipment in bulk from Ghanshyam Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Ravi Bangad
Address
No. 2, Shiv Shakti Soc., Opposite, Vastral Road, Ritanagar, Amraiwadi, Ahmedabad, Gujarat, 380026, India
cctv security camera in Ahmedabad
Report incorrect details


































