
Cctv Cameras - High-resolution Image Capture, Affordable Premium Quality For Diverse Industries
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision | Yes |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Surveillance, Security, Monitoring of premises |
| Dimensions | 100x80mm |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High resolution, Affordable price, Durable design, Easy installation, Remote viewing, Wide Angle |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Winstar Engineers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Winstar Engineers at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06BDLPD3679R1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06BDLPD3679R1ZS
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Ravi Dutt
Address
Plot No.63, New Industrial Twp 4, New Industrial Town, Faridabad, Haryana, 121001, India
cctv camera in Faridabad
Report incorrect details










































