
Cctv Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Varifocal |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Supply | 12V |
| Weight | 2kg |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Usage | Surveillance, Security monitoring of premises, traffic monitoring, remote monitoring of assets |
| Features | High Resolution, Wide Angle, Remote Viewing, Night Vision, Secure Monitoring, Easy Installation, Weatherproof, Cost-Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aim Tech Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Aim Tech Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2006
GST NO
27AFFPT3154E1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AFFPT3154E1ZG
Bhosari, Maharashtra
Name
Mr. Vishwanath B. Shere
Address
2nd Floor, Balaji Niwas, Shiv Ganesha Nagar, Bhosari, Bhosari, Maharashtra, 411039, India
cctv camera in Bhosari
Report incorrect details









































