
Cctv Cameras - Infrared Night Mode Sensors | Automatic Light Adjustment, Advanced Surveillance Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security monitoring for various commercial purposes, including warehouses, parking lots, retail spaces, and offices. |
| Weight | 0.5 kg |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Night vision, Auto adjust, Infrared sensor, Clear image, Secure surveillance, Reliable monitoring |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ishan Media has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Ishan Media at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Partner
Mr. Vivek Sharma
Address
Plot No 54, 2nd floor, Madhu Vihar, Delhi, Delhi, 110092, India
cctv camera in Delhi
Report incorrect details









































