
Cctv Cameras - High-performance Surveillance Solutions | Premium Quality, Ideal For Malls And Offices
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Viewing Angle | 100° |
| IR LEDs | 24 pcs |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Mall and office security |
| Dimensions | 180 x 80 x 80 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Operating Temp | -10°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High resolution, Night vision, Wide angle, Easy install, Durable casing, Remote viewing, Motion detect |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vigor Solutionz has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Vigor Solutionz at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AFSPT4718F1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AFSPT4718F1ZY
Hyderabad, Telangana
Marketing Manager
Mr. Vishal Telkunta
Address
Plot No 16-2-754, 3rd Floor, Above Vaeinet Express, Opp Heritage Supermarket. Gaddiannaram, Dilsukhnagar, Hyderabad, Telangana, 500060, India
cctv security camera in Hyderabad
Report incorrect details







































