
Cctv Security Camera - Superior Raw Material, Advanced Design By Expert Engineers
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Vari-focal |
| IR Range | 30m |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Surveillance, security, monitoring of premises and assets |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Dimensions | Varies |
| Weight | Varies |
| Certifications | CE, RoHS |
| Features | High Resolution, Night Vision, Remote Viewing, Secure Monitoring, Weatherproof, Easy Installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Digitals India Security Products Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Digitals India Security Products Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Name
Mr. Narsing Rao
Address
571/119/1 2Nd Floor, Vyshnavi Plaza, Opp Delhi Public School Sikh Road, Hyderabad, Telangana, India
cctv security camera in Hyderabad
Report incorrect details







































