
Cctv Security Cameras - High-resolution, Durable Weatherproof Design | Advanced Surveillance Solutions For Enhanced Safety
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision | IR |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance, security monitoring of various locations |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Dimensions | 100x80mm |
| Features | High Resolution, Night Vision, Remote Viewing, Motion Detection, Weatherproof, Easy Installation |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vardhman Cctv and Computer Hardware has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Vardhman Cctv and Computer Hardware at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Kamal Jain
Address
KH. No. 131/1/3, 1st Floor, Delhi Road, Bawana, Opposite Bharat Petroleum, Delhi, Delhi, 110039, India
cctv security camera in Delhi
Report incorrect details
































