
Cctv Camera - Indoor & Outdoor Monitoring | High-definition Recording, Customizable Features, Safe & Reliable Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Camera Type | Dome |
| Resolution | 1080p |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Weight | 1 kg |
| Dimensions | 10x10x5 cm |
| Usage | Security surveillance,indoor and outdoor monitoring |
| Features | High quality, Affordable price, Reliable security, Indoor/outdoor use, Customizable options |
| Main Domestic Market | All India |
| Payment Terms | Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Sample Available | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mahajan Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Mahajan Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1989
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ARGPM3276P1Z5
Related Products
Explore Related Categories
Seller Details
GST - 07ARGPM3276P1Z5
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Nikhil Mahajan
Address
2363, West Patel Nagar, Opposite Pillar No. 217-218, Landmark Ujjiwan Bank, New Delhi, Delhi, 110008, India
Report incorrect details
































