
Cctv Cameras - High-definition Security Monitoring | Customizable, Safe And Reliable, Indoor And Outdoor Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| Lens Type | Dome |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance of premises; monitoring business activities; employee supervision; customer observation; indoor and outdoor applications. |
| Connectivity | Wired/Wireless |
| IP Rating | IP66 |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 100mm Dia. |
| Features | High Resolution, Remote Viewing, Indoor/Outdoor, Cost-Effective, Reliable Security, Easy Installation |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Sample Available | 1 |
| Payment Terms | Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GS Tools & Hardware has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from GS Tools & Hardware at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Gufran Saifi
Address
Plot No 806, 1, Sihani Road, Sihani Chungi, Bhram Puri, Meerut Road Industrial Area, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201003, India
cctv camera in Ghaziabad
Report incorrect details



































