
Cctv Camera - Indoor & Outdoor Surveillance | High-effectiveness, Customizable Features, Affordable & Reliable Monitoring
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | Yes |
| Housing Material | Metal |
| Power | 12V DC |
| Usage | Indoor/Outdoor surveillance |
| Dimensions | 10x5x10 cm |
| Weight | 1 kg |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High resolution, Remote viewing, Affordable price, Easy installation, Reliable security, Durable design, Customizable options |
| Payment Terms | Cheque |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Sample Available | 1 |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Krishna Computer has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Krishna Computer at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Balrampur, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Akhilesh
Address
Ward No-13, Mohalla Purab Tola, Behind: Bhandar Khana, Near Hanuman Temple, Balrampur, Uttar Pradesh, 271201, India
cctv camera in Balrampur
Report incorrect details




































