
Cctv Camera - High-definition Indoor/outdoor Surveillance , Highly Effective, Affordable, Safe And Reliable Monitoring Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p HD |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | Yes |
| Power | 12V DC |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 100 x 100mm |
| Weight | 500g |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Security surveillance for indoor and outdoor applications. Monitors visitors, assets, and employee activity |
| Features | High Resolution, Remote Viewing, Affordable Price, Reliable Security, Easy Installation, Durable Design, Customizable, Indoor/Outdoor |
| Payment Terms | Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Highly effective
Affordable range
Safe and reliable
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Adinath Associates has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Adinath Associates at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jodhpur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Sachin Jain
Address
Shop No 23/199, Ashok Udhyan, Pal Balaji Road, Near Amar Computer, Jodhpur, Rajasthan, 342001, India
cctv security camera in Jodhpur
Report incorrect details


























