
Cctv Camera - Indoor/outdoor Monitoring, Affordable & Reliable Security Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p HD |
| Lens Type | Dome |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Indoor and outdoor security surveillance |
| Dimensions | 100mm x 100mm |
| Weight | 0.5kg |
| Warranty | 1 Year |
| Features | High effective, Affordable price, Safe & reliable, Remote viewing, Indoor/outdoor, Customizable |
| Payment Terms | Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Highly effective
Affordable range
Safe and reliable
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Techrays Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Techrays Technologies at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Rahul Hande
Address
Archna CHS B# Secto-17, Vashi Navi Mumbai, Maharashtra, 400703, India
cctv security camera in Navi Mumbai
Report incorrect details






























