
Cctv Camera For Home By Shree Balak Enterprises
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | Yes |
| Power | DC 12V |
| Usage | Home security surveillance |
| Housing Material | Plastic |
| Weight | 0.5kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | High quality, Excellent performance, Image clarity, Durable design, Easy installation, Reliable security |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shree Balak Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Shree Balak Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Manoj Karwal
Address
No. B-22/3245/3, Street No 2, Haibowal, Rishi Nagar, Near Dairy Complex, Ludhiana, Punjab, 141001, India
cctv camera in Ludhiana
Report incorrect details










































