
Cctv Camera Cp-ty56vfl5-e
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | Up to 30m |
| Power | 12V DC |
| Usage | Security surveillance, monitoring, and recording video footage for various applications |
| Housing Material | Aluminum |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Clear Images, Night Vision, Weatherproof, Easy Install |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SRI MAHALAKSHMI ELECTRICALS & Gen. Stores has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from SRI MAHALAKSHMI ELECTRICALS & Gen. Stores at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
1987
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Machilipatnam, Andhra Pradesh
Proprietor
Mr. Mamidi Murali Krishna
Address
10/86-2, MURALI St, BALARAMUNIPET, Machilipatnam, Andhra Pradesh, 521001, India
cctv camera in Machilipatnam
Report incorrect details







































