
Cctv Camera Cp-dy56m-e
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Beige |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance in commercial and residential settings. Ideal for monitoring anti-social activities. |
| Housing Material | Plastic |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Dimensions | 100x100x80mm |
| Weight | 0.5kg |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Video recording, Live coverage, Security monitoring, Surveillance, Crime prevention |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SRI MAHALAKSHMI ELECTRICALS & Gen. Stores has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from SRI MAHALAKSHMI ELECTRICALS & Gen. Stores at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
1987
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Machilipatnam, Andhra Pradesh
Proprietor
Mr. Mamidi Murali Krishna
Address
10/86-2, MURALI St, BALARAMUNIPET, Machilipatnam, Andhra Pradesh, 521001, India
cctv camera in Machilipatnam
Report incorrect details









































