
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3-inch CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | IR LEDs |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Outdoor surveillance, security monitoring of premises or perimeter |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Video Output | HDMI |
| Dimensions | 100x100x80 mm |
| Features | High Resolution, Night Vision, Weatherproof, Easy Install, Remote Viewing, Secure Monitoring |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BUTTER FLY ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from BUTTER FLY ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AHKPR0272L1ZX
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AHKPR0272L1ZX
Jaipur, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Ashish Ruhela
Address
No. 29, Parwati Nagar, Near Discipline School, Benad, Jaipur, Rajasthan, 302012, India
cctv camera in Jaipur
Report incorrect details

































