
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Power | 12V DC |
| Material | ABS plastic |
| Dimensions | 100 x 80mm |
| Usage | Retail, banks, malls, offices |
| Weight | 0.5kg |
| IP Rating | IP66 |
| Night Vision | IR LEDs |
| Operating Temp. | -20°C to 50°C |
| Features | High resolution, Easy install, Compact design, Night vision, Wide angle, Durable casing, Remote viewing, Motion detect |
Company Details
SATHYA Technosoft is a technology wise creative company doing extensive projects in the field of Designing, E-Commerce and Web Hosting. Our Web Development professionals are committed to provide work which pushes the limits of creativity and at a quick turnaround time with utmost quality.
Business Type
Service Provider
Employee Count
100
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Certification
ISO 9001:2015 Certified
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Name
Ms. Subha
Address
New No-18/Old, No-13, Rasim Square, First Floor, Zackariya Colony, First Street, Choolaimedu, Chennai, Tamil Nadu, 600094, India
cctv camera in Chennai
Report incorrect details
































