
Cctv Camera - Weather-resistant Design , High Durability And Excellent Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 150 x 100 x 80 mm |
| Weight | 500g |
| Usage | Security surveillance for various locations. |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | High Resolution, Weatherproof, Easy Install, Durable, Reliable Security, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Features:
Ergonomic design
Excellent performance
High durability
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Spectrum Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Spectrum Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Kunal Kapoor
Address
Shop No-3, Ground Floor, DDA Market, Commercial Complex, Wazirpur Industrial Area, Delhi, Delhi, 110052, India
cctv camera in Delhi
Report incorrect details
































