
Cctv Camera - High-performance Sensors, Durable Design , Advanced Surveillance Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor Type | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 30m |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Security surveillance in Hyderabad, Telangana, India |
| Dimensions | 100x70x50 mm |
| Weight | 0.5kg |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Features | High resolution, Wide viewing, Night vision, Remote access, Easy install, Durable casing, IP66 rated |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GRK Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from GRK Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Kunal G. R.
Address
581/1, Padana Street, Musheerabad, Hyderabad, Telangana, 500044, India
cctv camera in Hyderabad
Report incorrect details































