
Cctv Camera - Quality Tested, Precisely Engineered | High Shear Strength, Reliable Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CCD |
| Lens Type | Fixed |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Supply | 12V DC |
| Weight | 1kg |
| Usage | Surveillance, security monitoring of premises |
| IR LEDs | Yes |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Video Compression | H.264 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Weatherproof, Easy Install, Remote Access, Secure Monitoring |
Product Overview
Key Features
Product Features:
>Quality tested
>Precisely engineered
>Shear strength
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sree Teja Technical Services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Sree Teja Technical Services at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Gopala Krishna
Address
Office No 1-7-9, Chaitanya Puri, Opp. Chaitanya high School, Dilsukhnagar, Hyderabad, Telangana, 500060, India
cctv security camera in Hyderabad
Report incorrect details









































