
Fire Alarm System - National Market Compliant, Easy To Maintain , Top Quality And Flawless Strength
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Alarm System |
| Dominant Color | Red |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 150x100mm |
| Sound Level | 100dB |
| Power Supply | 12V DC |
| Weight | 500g |
| Compliance | UL Listed |
| Usage | Fire detection and warning in buildings and facilities |
| Features | Easy maintenance, Top quality, Reliable alert, Quick response, Simple install |
Product Overview
Key Features
Product Features:
>Easy to maintain
>Top quality
>Flawless strength
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sree Teja Technical Services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Alarm from Sree Teja Technical Services at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Gopala Krishna
Address
Office No 1-7-9, Chaitanya Puri, Opp. Chaitanya high School, Dilsukhnagar, Hyderabad, Telangana, 500060, India
fire alarm systems in Hyderabad
Report incorrect details










































