
Cctv Bullet Camera - High-quality Material, Easy Installation | Optimum Performance, Fine Finish, Wide Variety Available
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 30m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Security surveillance in various locations; both indoor and outdoor applications. |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High resolution, Night vision, Easy install, Durable design, Wide angle, Cost effective |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Secure Technology has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Secure Technology at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Dhule, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sumit Patil
Address
Plot No. 3637, Chopada Empire, Juna Gangapur Naka, Near Gangapur Road Dhule, Maharashtra, 424002, India
cctv bullet camera in Dhule
Report incorrect details








































