
Cctv Bullet Camera - Durable Design, High-quality Performance | Rigidly Tested For Flawless Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3-inch CMOS |
| Effective Pixels | 2.0MP |
| Lens | 3.6mm |
| Min. Illumination | 0.1 Lux |
| Video Output | 1080p |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Outdoor security surveillance |
| IR Distance | 20m |
| Power Supply | 12V DC |
| Operating Temp. | -20°C to +60°C |
| Features | High resolution, Night vision, Weatherproof, Remote viewing, Easy installation, Secure monitoring |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VARDA Integrated Management Solutions Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from VARDA Integrated Management Solutions Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Vinod Rana
Address
Room no. 301, 3rd Floor, H-11, South Extention, Part-I, New Delhi, Delhi, 110049, India
Report incorrect details









































