
Cctv Bullet Camera - High Resolution, Picture Clarity, Night Vision | Ruggedness And Reliability For Hassle-free Operations
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Gray |
| Resolution | 1080p |
| Housing Material | Aluminum |
| IR Range | 20m |
| Lens Type | Fixed |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Outdoor surveillance, security monitoring of perimeters, car parks, and other external areas. |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 200x100x80mm |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High resolution, Night vision, Reliable operation, Long lifespan, Rugged design |
Product Overview
Key Features
Features:
High resolution
Picture clarity
Night vision
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A.V. TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from A.V. TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor
GST NO
27APOPK6163K1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27APOPK6163K1ZB
Mumbai, Maharashtra
Name
Mr. Manish Kaveri
Address
OFFICE NO. 11, 1ST FLOOR, P-375, BABU BUILDING, LAMINGTON ROAD, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
cctv bullet camera in Mumbai
Report incorrect details









































