
Cctv Bullet Camera - High-definition, Durable Design | Night Vision, Weatherproof, Motion Detection
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 30m |
| Power | 12V DC |
| Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance of premises, perimeter monitoring, and remote monitoring. |
| Features | High resolution, Wide viewing, Easy install, Reliable security, Remote viewing, Weatherproof, Cost effective |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IT Net Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from IT Net Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Thane, Maharashtra
Business Development Manager
Mr. Mohammed Asif
Address
Plot No.18, Ground Floor, B-Wing, Shiv Tower, Kopat, Thane West, Below Life Line Hospital, Thane, Maharashtra, 400602, India
bullet camera in Thane
Report incorrect details









































