
Cctv Cameras - High-resolution, Night Vision | Durable Design, Wide-angle Lens, Indoor And Outdoor Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 30m |
| Power | 12V DC |
| Housing material | Plastic |
| Usage | Security surveillance, monitoring various locations and assets, deterring crime. |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Dimensions | 100mm x 100mm |
| Weight | 0.5kg |
| Certifications | CE, FCC |
| Features | High resolution, Wide angle, Night vision, Remote viewing, Weatherproof, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A.V. TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from A.V. TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor
GST NO
27APOPK6163K1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27APOPK6163K1ZB
Mumbai, Maharashtra
Name
Mr. Manish Kaveri
Address
OFFICE NO. 11, 1ST FLOOR, P-375, BABU BUILDING, LAMINGTON ROAD, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
cctv video camera in Mumbai
Report incorrect details







































