
Cctv Bullet Camera - Premium Quality Raw Material | High Performance, All-weather Durability, Expertly Designed
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | Yes |
| Housing Material | Plastic |
| Power | 12V |
| Usage | Outdoor surveillance, security monitoring for various applications. |
| Dimensions | 150 x 80 mm |
| Weight | 500g |
| Operating Temp | -20°C to +50°C |
| Features | High resolution, Wide viewing, Reliable security, Easy installation, Durable casing, Clear footage |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TALK & WELL SECURITY SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from TALK & WELL SECURITY SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Rajeev Arora
Address
Plot No. G-11, Vishal Market, Mukherjee Nagar (West), Near Tagore Park, Delhi, Delhi, 110009, India
cctv bullet camera in Delhi
Report incorrect details
































