
Cctv Bullet Camera By R-tech Security Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | HD |
| IR LEDs | 36 |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Supply | 12V |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 200 x 80mm |
| Usage | Outdoor security surveillance for premises like offices, homes, or factories |
| Features | High performance, Reliable, Easy installation, Secure surveillance, Clear video, Durable casing |
Product Overview
Key Features
Features:
High performance
Reliable to use
Easy installation
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R-Tech Security Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from R-Tech Security Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Rajavardhan Reddy
Address
Dilsukh Nagar, NR. Dilsukh Nagar Bus Stand, Hyderabad, Telangana, India
cctv bullet camera in Hyderabad
Report incorrect details








































