
Cctv Bullet Camera - Digital Wired 20-25m Range, Day & Night Vision With Led Array
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Camera Technology | Digital |
| Camera Type | Wired |
| Usage | Outdoor security surveillance |
| Vision Type | Day & Night |
| LED Array | Yes |
| Range | 20-25m |
| Material | Metal |
| Power | 12V DC |
| Resolution | 720p |
| Features | Night Vision, Outdoor Use, Wired Camera, LED Array, 20-25m Range, Digital Camera |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
Product Overview
Key Features
Detail:-
Camera FeatureLED Array
Camera Range20 to 25 m
Camera TechnologyDigital Camera
Camera TypeWired Camera
UsageOutdoor Use
Vision typeDay & Night
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Raj Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Raj Enterprises at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Praveen Choudhary
Address
Plot No-B-315, Gd Colony, Mayur Vihar Phase 3, Near Old Shiv Mandir, Delhi, Delhi, 110096, India
cctv bullet camera in Delhi
Report incorrect details








































